Menu

Nasycenie Esencją

Punkt widzenia różny od trendów przewodnich. Komentarze dotyczące polityki, obyczajów, socjologii. Własna twórczość artystyczna.

3 myśli

plandnia

Dzisiaj z zupełnie innej strony. Tytuł każe sądzić, że istnieje jakiś ktoś o imieniu „3”, który wykonuje czynność myślową. Nic bardziej mylnego!

Jest to typowy dla mnie dowcip słowny, ponieważ bardzo lubię ten typ poczucia humoru. :)

W myśl zasady "jako w niebie, tak i na ziemi" pojawiają się myśli. Jest ich troje (nie mylić z tym, o czym piszę przy okazji myśli drugiej). Pierwsza jest intelektualna, druga bardzo przyziemna, trzecia wręcz lotna (nie mylić z ulotną).

Myśl pierwsza                                                                         

Może wydać się wyzywającą, lecz kończy się zgrabną puentą kierującą odbiorcę na tory oceny w granicach przyzwoitości, czyli nie posądzania mnie o żaden radykalizm. Brzmi ona następująco:

Z punktu widzenia cywilizacji, życie jednostki ludzkiej nie może być najwyższą wartością, tak samo, jak życie mrówki nie może być wartością najwyższą z punktu widzenia mrowiska. Nie można jednak mówić o mrowisku, jeśli odmówimy wartości mrówkom.

Myśl druga

Jest absolutną kwintesencją kultywowanego przeze mnie dowcipu słownego. Uprzedzam jednakże, że zakrawa sowicie o humor nieprzyzwoity, filozoficzno-rynsztokowy, choć w istocie jego rodowód wywodzi się z koszar, to osobiście źródeł bym upatrywał w ludzkiej anatomii.

Wartością określającą istnienie w ogóle

 jest: zarówno byt,

jak i odbyt.

Dowcip ten pochodzi z czasów służby wojskowej, a konkretnie dotyczy jej odbycia.

Służba wojskowa odbyta – tak brzmiała sentencja rozpalająca wyobraźnię rezerwistów. Kim był odbyt, który posiadał służbę wojskową? Pozostanie zapewne nieodgadnione. :)

Wiem, że do wysokości takim wywodom daleko, lecz uprzedzałem. Co ważniejsze jednakże: nie wolno pozwolić wysokościom zdominować nizin. Granicą ludzkich możliwości jest wyobraźnia, śmiało można stawiać zatem tezę, że granic brak (o czym śpiewał popularny zespół na Eurowizji – ciekawe, że nieco pokrywa się jego nazwa z moim dzisiejszym tematem. Tak. Mogę tak w nieskończoność).

Myśl Trzecia

Ostatnia jest oczywista, ale wbrew wszelkim pozorom niełatwo przychodzi na co dzień. Oto ona:

Wszystko, czego mogę doświadczyć i poznać w/o świecie na pewno, to zachwyt nad nim.

I tego Wam życzę.

Misiaczki!

© Nasycenie Esencją
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci